What's hot? ΠΑΝΙΚΟΣ ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ· ΠΤΩΜΑ· ΑΣΘΕΝΟΦΟΡΟ· ΡΙΚΚΟΣ ΕΡΩΤΟΚΡΙΤΟΥ·

INFO

11.03.2013 | 13:05
Τελευταία ενημέρωση: 11.03.2013 | 13:08

Εθνική Νέων U-19: Εβδομάδα φιλικών υποχρεώσεων

Μέγεθος κειμένου

Επιλογή κατηγορίας

Δύο δυνατά φιλικά προετοιμασίας θα δώσει αυτή την εβδομάδα η Εθνική μας ομάδα των Νέων U1-9. Αντίπαλος της η Ρωσία, σε αναμετρήσεις οι οποίες θα γίνουν την Τρίτη 12 Μαρτίου και την Πέμπτη 14 Μαρτίου, στις 15:00 στο Κοινοτικό Στάδιο Κουκλιών.

Τα δύο φιλικά με τους Ρώσους εντάσσονται στο πλαίσιο της προετοιμασίας της Εθνικής μας για τη συμμετοχή της τον ερχόμενο Ιούνιο στον Elite Round του Ευρωπαϊκού Πρωταθλήματος, εκεί όπου θα αντιμετωπίσει την Ολλανδία, τη Γερμανία και τη Νορβηγία.

Η Ρωσία έχει επίσης προκριθεί στον Elite Round (τερμάτισε πρώτη στον 10ο προκριματικό όμιλο) και θα αγωνιστεί σε όμιλο με αντιπάλους την Ιταλία, την Τουρκία και την Ουκρανία από τις 22 μέχρι τις 27 Μαΐου 2013.

Η προετοιμασία της Εθνικής μας για το πρώτο φιλικό, άρχισε σήμερα το πρωί με προπόνηση στο Παφιακό Στάδιο. Το πρόγραμμα της σημερινής ημέρας περιλαμβάνει και απογευματινή προπόνηση, στις 15:30 στα Κούκλια.

Την αποστολή του πρώτου φιλικού αγώνα θα αποτελούν οι ακόλουθοι ποδοσφαιριστές:

ΑΕΚ: Κυριάκος Παναγιώτου
AEΛ: Ανδρέας Κυριάκου, Δαυίδ Νεοφύτου
ΑΕΠ: Θωμάς Ιωάννου, Ανδρέας Μακρής
ΑEΖ: Μηνάς Αντωνίου
Ανόρθωση: Άκης Παναγιώτου, Αδάμος Ανδρέου
ΑΠΟΕΛ: Χρίστος Τζιάμα, Ανδρέας Θεμιστοκλέους
Απόλλωνας: Χαράλαμπος Κυριάκου
Ατρόμητος Γεροσκήπου: Κυριάκος Μιχαηλίδης
Ολυμπιακός Λευκωσίας: Κωνσταντίνος Παναγή, Γιάννης Παχίπη
Ολυμπιακός Πειραιώς: Αλέξανδρος Γκόκιτς
Ομόνοια Λευκωσίας: Χριστάκης Κωνσταντίνου, Ανδρέας Παναγιώτου
Slovasco FC: Κρίστης Ανδρέου
C.F Rayo Majalahonda: Σέργιος Παναγιώτου
Stevenage FC: Χριστόφορος Πιθαράς

Για το δεύτερο φιλικό, στην αποστολή θα βρίσκονται οι ακόλουθοι ποδοσφαιριστές:


AEΛ: Ανδρέας Κυριάκου, Ανδρέας Χρίστου
ΑΕΠ: Θωμάς Ιωάννου, Ανδρέας Μακρής
AEΖ: Μηνάς Αντωνίου
Ακρίτας Χλώρακας: Ανδρέας Βασιλείου
Ανόρθωση: Άκης Παναγιώτου, Αδάμος Ανδρέου
ΑΠΟΕΛ: Ανδρέας Θεμιστοκλέους
Απόλλωνας: Χαράλαμπος Κυριάκου
Ατρόμητος Γεροσκήπου: Κυριάκος Μιχαηλίδης
Milwall: Ιάκωβος Σαμμούτη
Ολυμπιακός Λευκωσίας: Κωνσταντίνος Παναγή, Γιάννης Παχίπη
Ολυμπιακός Πειραιώς:Αλέξανδρος Γκόκιτς
Ομόνοια Λευκωσίας: Χριστάκης Κωνσταντίνου, Ανδρέας Παναγιώτου
FC Slovasco: Κρίστης Ανδρέου
C.F Rayo Majalahonda: Σέργιος Παναγιώτου
Stevenage FC: Χριστόφορος Πιθαράς

ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ:


Δευτέρα, 11.03.2013

09:00: Προπόνηση (Παφιακό)
15:30: Προπόνηση (Κούκλια)

Τρίτη, 12.03.2013

15:00 Κύπρος – Ρωσία (1ος αγώνας)

Τετάρτη, 13.03.2013

16:00: Προπόνηση (γήπεδο Ατρόμητου Γεροσκήπου)

Πέμπτη, 14.03.2013

15:00: Κύπρος – Ρωσία (2ος Αγώνας)

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΟΛΕΣ ΤΙΣ ΑΘΛΗΤΙΚΕΣ ΕΙΔΗΣΕΙΣ ΣΤΟ NewsIt.

ΔΙΑΒΑΣΤΕ ΕΠΙΣΗΣ

Πρωτάθλημα Α΄ Κατηγορίας: Αλλαγή στη κορυφή μετά από 15 αγωνιστικές

   Διαδώστε αυτό το άρθρο

 


Σχετικά άρθρα

  1. Τρελή καταδίωξη μεθυσμένου μόνιμου λοχία στη βάση «Ανδρέας Παπανδρέου» με ανασφάλιστο όχημα
  2. ΝΕΜΕΣΙΣ 2017: Εντυπωσιακές εικόνες από την πολυεθνική άσκηση στην κυπριακή ΑΟΖ
  3. Μπαζντάρεβιτς: «Θέλω να βοηθήσω την Κροατία να αποκλείσει τους προκλητικούς Έλληνες»
  4. Καταναλωτές ΠΡΟΣΟΧΗ! Τα παρακάτω παιδικά ρούχα και παιχνίδια είναι επικίνδυνα! [pics]
  5. ΠτΔ: Το Κυπριακό δεν προσφέρεται για παιχνίδια προεκλογικών μικροπολιτικών σκοπιμοτήτων
  6. «Λιώσαμε» με τα παιχνίδια του Χριστόφορου Τορναρίτη και της κόρης του Νικόλ [pic]