What's hot? ΕΪΝΤΕ· ΚΥΠΡΙΑΚΟ· ΕΡΝΤΟΓΑΝ· ΟΜΗΡΟΥ·

INFO

06.12.2012 | 10:45
Τελευταία ενημέρωση: 06.12.2012 | 10:52

Τελευταία παράσταση στο Γιουρόπα Λιγκ-Αναλυτικά πρόγραμμα και βαθμολογίες

Μέγεθος κειμένου

Επιλογή κατηγορίας


Tελευταία παράσταση στους ομίλους του Γιουρόπα λιγκ απόψε με την διεξαγωγή της 6ης αγωνιστικής. Τα περισσότερα εισιτήρια έχουν ήδη βρει κάτοχο και απομένουν μόλις πέντε ώστε να ολοκληρωθούν οι 32 ομάδες που συνεχίζουν στον θεσμό.

Το ένα από αυτά διεκδικεί ο Παναθηναικός στο Λονδίνο απέναντι στην Τότεναμ με τους Άγγλους να βολεύονται και με ισοπαλία.
Τα υπόλοιπα τέσσερα εισιτήρια ψάχνουν κάτοχο με την Λίβερπουλ και την Γιανγκ Μπόις να διεκδικούν το δεύτερο εισιτήριο του 1ου ομίλου πίσω από την Αντζί.
Συνέχεια στον 5ο όμιλο, με τις Στεάουα, Στουτγκάρδη και Κοπεγχάγη να διεκδικούν τα δύο εισιτήρια, ενώ στον 7ο όμιλο Βασιλεία και Βιντεοτόν "παλεύουν" για πρόκριση στην επόμενη φάση. . 

Το πρόγραμμα της 6ης αγωνιστικής:
1ος όμιλος
Γιουνγκ Μπόις - Ανζί (20:00)
Ουντινέζε - Λίβερπουλ (20:00)

2ος όμιλος
Βικτόρια Πλζεν - Ατλέτικο (20:00)
Χαποέλ Τελ-Αβίβ - Ακαντέμικα (20:00)

3ος όμιλος
ΑΕΛ - Μαρσέιγ (20:00)
Φενέρμπαχτσε - Γκλάντμπαχ (20:00)

4ος όμιλος
Μαρίτιμο - Μπριζ (20:00)
Μπορντό - Νιούκαστλ (20:00)

5ος όμιλος
Στουτγκάρδη - Μόλντε (20:00)
Κοπεγχάγη - Στεάουα (20:00)

6ος όμιλος
Νάπολι - Αϊντχόφεν (20:00)
Νττίπρο - ΑΪΚ (20:00)

7ος όμιλος
Γκενκ - Βασιλεία (22:05)
Σπόρτινγκ - Βίντεοτον (22:05)

8ος όμιλος
Ίντερ - Νέφτσι (22:05)
Παρτίζαν - Ρουμπίν (22:05)

9ος όμιλος
Λιόν - Χαποέλ Ιρόνι Κιριάτ Σμόνα (22:05)
Μπιλμπάο - Σπάρτα Πράγας (22:05)

10ος όμιλος
Μάριμπορ - Λάτσιο (22:05)
Τότεναμ - Παναθηναϊκός (22:05)

11ος όμιλος
Ραπίντ - Μεταλίστ (22:05)
Λεβερκούζεν - Ρόζενμποργκ (22:05)

12ος όμιλος
Λεβάντε - Ανόβερο (22:05)
Τβέντε - Χέλσινγκμποργκ (22:05)

ΟΙ ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΕΣ

1ος όμιλος
1. Ανζί 10 (6-2)
2. Λίβερπουλ 7 (10-9)
3. Γιουνγκ Μπόις 7 (11-12)
4. Ουντινέζε 4 (6-8)

2ος όμιλος
1. Ατλέτικο 12 (7-3)
2. Βικτόρια Πλζεν 9 (9-3)
3. Ακαντέμικα 5 (6-7)
4. Χαποέλ Τελ-Αβίβ 1 (2-11)

3ος όμιλος
1. Φενέρμπαχτσε 13 (10-4)
2. Γκλάντμπαχ 8 (8-6)
3. Μαρσέιγ 5 (9-8)
4. ΑΕΛ 1 (1-10)

4ος όμιλος
1. Μπορντό 10 (8-5)
2. Νιούκαστλ 9 (7-3)
3. Μπριζ 4 (4-9)
4. Μαρίτιμο 3 (2-5)

5ος όμιλος
1. Στεάουα Βουκουρεστίου 10 (8-8)
2. Στουτγκάρδη 8 (9-5)
3. Κοπεγχάγη 7 (4-5)
4. Μόλντε 3 (4-8)

6ος όμιλος
1. Ντνίπρο 12 (12-8)
2. Νάπολι 9 (11-9)
3. Αϊντχόφεν 4 (5-6)
4. ΑΪΚ 4 (5-10)

7ος όμιλος
1. Γκενκ 11 (9-4)
3. Βασιλεία 8 (7-4)
2. Βίντεοτον 6 (5-6)
4. Σπόρτινγκ 2 (2-9)

8ος όμιλος
1. Ρουμπίν Καζάν 13 (9-2)
2. Ίντερ 10 (9-7)
3. Νέφτσι Μπακού 2 (2-6)
4. Παρτίζαν 2 (2-7)

9ος όμιλος
1. Λιόν 13 (12-8)
2. Σπάρτα Πράγας 8 (9-6)
3. Μπιλμπάο 4 (7-9)
4. Χαποέλ Ιρόνι Κιριάτ Σμόνα 2 (6-11)

10ος όμιλος
1. Λάτσιο 9 (5-1)
2. Τότεναμ 7 (5-3)
4. Παναθηναϊκός 5 (3-8)
3. Μάριμπορ 4 (5-6)

11ος όμιλος
1. Μεταλίστ 13 (9-2)
2. Λεβερκούζεν 10 (8-2)
3. Ρόζενμποργκ 6 (7-9)
4. Ραπίντ 0 (3-14)

12ος όμιλος
1. Ανόβερο 11 (9-6)
2. Λεβάντε 10 (8-3)
3. Τβέντε 4 (4-7)
4. Χέλσινγκμποργκ 1 (6-11)

   Διαδώστε αυτό το άρθρο

 


Κάντε Like: Newsit.com.cy στο Facebook