ΑΕΚ: Έκανε πάρτι με Ομόνοια! [vid]

ΑΕΚ: Έκανε πάρτι με Ομόνοια! [vid] | Newsit.com.cy

Η Ομόνοια έμεινε στους 19 βαθμούς και ισοβαθμεί στην 6η θέση της βαθμολογίας με Πάφο και Δόξα.

O Φλοριάν με πλασέ άνοιξε το σκορ στο 11ο λεπτό, και στο 38ο λεπτό σκόραρε ξανά, φτάνοντας τα 14 τέρματα στο Πρωτάθλημα, με κεφαλιά αυτή τη φορά, πετυχαίνοντας το 2-0 για την ΑΕΚ.

Στο δεύτερο ημίχρονο ακολούθησαν άλλα τρία τέρματα από τους Τομάς (72`), Λαρένα (84`) και Ακοράν (86΄) με τα οποία διαμορφώθηκε το τελικό 5-0 για την ομάδα της Λάρνακας.

Βαθμολογία (14 αγώνες): ΑΕΚ 32 βαθμούς, Ανόρθωση 30, ΑΠΟΕΛ (12 αγώνες) 26, ΑΕΛ (13 αγώνες) 26, Απόλλωνας (11 αγώνες) 25, Πάφος (13 αγώνες) 19, Ομόνοια (13 αγώνες) 19, Δόξα 19, Αλκή 15, Ερμής 13, Ολυμπιακός 12, Άρης 9, Νέα Σαλαμίνα 8, Εθνικός Άχνας 5.