Champions League: Η ΑΕΚ υποδέχεται την Μπενφίκα στοζεύοντας μόνο στη νίκη – Αναλυτικό πρόγραμμα και βαθμολογία

Champions League: Η ΑΕΚ υποδέχεται την Μπενφίκα στοζεύοντας μόνο στη νίκη – Αναλυτικό πρόγραμμα και βαθμολογία | Newsit.com.cy

Ο τιμωρημένος Λιβάγια, ο ανέτοιμος Μπογέ και ο τραυματίες Ελντερ Λόπες είναι οι απουσίες από πλευράς ΑΕΚ, ενώ απόντες για τη Μπενφίκα είναι οι τραυματίες Ζαρντέλ, Γκάμπριελ.

Ο Μαρίνος Ουζουνίδης για ακόμα μία φορά ήταν κατηγορηματικός, οριοθετώντας τον στόχο της ομάδας του, ενώ  ο προπονητής της Μπενφίκα, Ρούι Βιτόρια, πιστεύει στις δυνατότητες της ομάδας του, όμως αποφεύγει με κάθε τρόπο τον χαρακτηρισμό του φαβορί.

Διαιτητής του αγώνα θα είναι ο Ισραηλινός Ορελ Γκρίνφελντ.

Από εκεί και πέρα το πρόγραμμα της αγωνιστικής περιλαμβάνει σπουδαία παιχνίδια, όπως αυτό της Τότεναμ με την Μπαρτσελόνα στο Λονδίνο, αλλά και την μάχη στο «Σαν Πάολο» ανάμεσα στη Νάπολι και τη Λίβερπουλ.

Συνοπτικά το πρόγραμμα της 2ης αγωνιστικής των ομίλων του Champions League έχει ως εξής:

5ος ΟΜΙΛΟΣ
ΑΕΚ – Μπενφίκα
Μπάγερν Μονάχου – Αγιαξ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Αγιαξ                           3
Μπάγερν Μονάχου      3
Μπενφίκα                     0
ΑΕΚ                             0

6ος ΟΜΙΛΟΣ
Χοφενχάιμ  – Μάντσεστερ Σίτι
Λιόν – Σαχτάρ Ντόνετσκ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Λιόν                          3
Χοφενχάιμ                1
Σαχτάρ Ντόνετσκ      1
Μάντσεστερ Σίτι        0

7ος ΟΜΙΛΟΣ    
Ρόμα – Βικτόρια Πλζεν
ΤΣΣΚΑ Μόσχας – Ρεάλ Μαδρίτης
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ρεάλ Μαδρίτης        3
ΤΣΣΚΑ Μόσχας       1
Βικτόρια Πλζεν        1
Ρόμα                        0

8ος ΟΜΙΛΟΣ
Γιουβέντους – Γιουνγκ Μπόις
Μάντσεστερ Γιουνάιτεντ – Βαλένθια
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μάντσεστερ Γ.        3
Γιουβέντους            3
Βαλένθια                0
Γιουνγκ Μπόις       0

ΤΕΤΑΡΤΗ

1ος ΟΜΙΛΟΣ
Ντόρτμουντ – Μονακό
Ατλέτικο Μαδρίτης – Μπριζ
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Ατλέτικο Μαδρίτης  3
Ντόρτμουντ             3
Μονακό                   0
Μπριζ                      0

2ος ΟΜΙΛΟΣ
Αϊντχόφεν – Ιντερ
Τότεναμ – Μπαρτσελόνα
ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Μπαρτσελόνα        3
Ιντερ                      3
Τότεναμ                 0
Αϊντχόφεν             0

3ος ΟΜΙΛΟΣ
Παρί Σεν Ζερμέν – Ερυθρός Αστέρας
Νάπολι – Λίβερπουλ

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Λίβερπουλ                 3
Νάπολι                       1
Ερυθρός Αστέρας      1
Παρί Σεν Ζερμέν        0

4ος ΟΜΙΛΟΣ
Λοκομοτίβ Μόσχας – Σάλκε
Πόρτο – Γαλατασαράι


ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
Γαλατασαράι              3
Πόρτο                        1
Σάλκε                        1
Λοκομοτίβ Μόσχας    0

MM