Το ‘πε και το ΄κανε ο Σκίμπε – Μια άλλη Εθνική Ελλάδος καθυπέταξε τους Ούγγρους

Το ‘πε και το ΄κανε ο Σκίμπε – Μια άλλη Εθνική Ελλάδος καθυπέταξε τους Ούγγρους | Newsit.com.cy

Σε αγώνες της 3ης αγωνιστικής του Nations League σημειώθηκαν τα εξής αποτελέσματα:

LEAGUE A

Α` ΟΜΙΛΟΣ

Ολλανδία-Γερμανία         13/10 

Γαλλία-Γερμανία           16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Γαλλία           2    2-1  4

Γερμανία         1    0-0  1

Ολλανδία         1    1-2  0

Β` ΟΜΙΛΟΣ

Βέλγιο-Ελβετία             2-1

Ισλανδία-Ελβετία          15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Ελβετία          2    7-2  3

Βέλγιο           2    5-1  6

Ισλανδία         2    0-9  0

Γ` ΟΜΙΛΟΣ

Πολωνία-Πορτογαλία        2-3

Πολωνία-Ιταλία           14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Πορτογαλία       2    4-2  6

Ιταλία           1    1-1  1

Πολωνία          2    3-4  1

Δ` ΟΜΙΛΟΣ

Κροατία-Αγγλία            0-0

Ισπανία-Αγγλία           15/10 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Ισπανία          2    8-1  6

Αγγλία           2    1-2  1

Κροατία          2    0-6  1

LEAGUE B

Α` ΟΜΙΛΟΣ

Σλοβακία-Τσεχία          13/10

Ουκρανία-Τσεχία          16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Ουκρανία         2    3-1  6

Τσεχία           1    1-2  0

Σλοβακία         1    0-1  0

Β` ΟΜΙΛΟΣ

Ρωσία-Σουηδία            0-0

Ρωσία-Τουρκία           14/10 

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Ρωσία            2    2-1  4

Τουρκία          2    4-4  3

Σουηδία          2    2-3  1

Γ` ΟΜΙΛΟΣ

Αυστρία-Βόρεια Ιρλανδία   1-0

Βοσνία-Βόρεια Ιρλανδία   15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Βοσνία           2    3-1  6

Αυστρία          2    1-1  3

Βόρεια Ιρλανδία  2    1-3  0

Δ` ΟΜΙΛΟΣ

Ιρλανδία-Δανία           13/10

Ουαλία-Ιρλανδία          16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Δανία            1    2-0  3

Ουαλία           2    4-3  3

Ιρλανδία         1    1-4  0

LEAGUE C

Α` ΟΜΙΛΟΣ

Ισραήλ-Σκωτία             2-1

Ισραήλ-Αλβανία           14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Ισραήλ           2    2-2  3

Σκωτία           2    3-2  3

Αλβανία          2    1-2  3

Β` ΟΜΙΛΟΣ

Εσθονία-Φινλανδία        0-1 

ΕΛΛΑΔΑ-Ουγγαρία          1-0

Φινλανδία-ΕΛΛΑΔΑ        15/10

Εσθονία-Ουγγαρία        15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Φινλανδία        3    3-0  9

Ελλάδα           3    3-2  6

Ουγγαρία         3    2-3  3

Εσθονία          3    0-3  0

Γ` ΟΜΙΛΟΣ

Νορβηγία-Σλοβενία       13/10

Βουλγαρία-Κύπρος        13/10 

Σλοβενία-Κύπρος         16/10

Νορβηγία-Βουλγαρία      16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Βουλγαρία        2    3-1  6

Νορβηγία         2    2-1  3

Κύπρος           2    2-3  3

Σλοβενία         2    2-4  0

Δ` ΟΜΙΛΟΣ

Μαυροβούνιο-Σερβία       0-2

Λιθουανία-Ρουμανία       1-2  

Ρουμανία-Σερβία         14/10 

Λιθουανία-Μαυροβούνιο   14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Σερβία           3    5-2  7

Ρουμανία         3    4-3  5

Μαυροβούνιο      3    2-2  4

Λιθουανία        3    1-5  0

LEAGUE D

Α` ΟΜΙΛΟΣ

Λετονία-Καζακστάν       13/10  

Γεωργία-Ανδόρα          13/10

Καζακστάν-Ανδόρα        16/10

Λετονία-Γεωργία         16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Γεωργία          2    3-0  6

Ανδόρα           2    1-1  2

Λετονία          2    0-1  1

Καζακστάν        2    1-3  1

Β` ΟΜΙΛΟΣ

Μολδαβία-Σαν Μαρίνο       2-0

Λευκορωσία-Λουξεμβούργο   1-0

Λουξεμβούργο-Σαν Μαρίνο  15/10

Λευκορωσία-Μολδαβία      15/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Λουξεμβούργο     3    7-1  6

Λευκορωσία       3    6-0  7

Μολδαβία         3    2-4  4

Σαν Μαρίνο       3    0-10 0

Γ` ΟΜΙΛΟΣ

Νησιά Φαρόε-Αζερμπαϊτζάν 0-3

Κόσοβο-Μάλτα             3-1

Αζερμπαϊτζάν-Μάλτα      14/10

Νησιά Φαρόε-Κόσοβο      14/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Κόσοβο           3    5-1  7

Αζερμπαϊτζάν     3    4-1  5

Νησιά Φαρόε      3    3-6  3

Μάλτα            3    3-7  1

Δ` ΟΜΙΛΟΣ

Αρμενία-Γιβραλτάρ       13/10

Π.Γ.Δ.Μ.-Λιχτενστάιν    13/10

Αρμενία-Π.Γ.Δ.Μ.        16/10

Γιβραλτάρ-Λιχτενστάϊν   16/10

ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ

                ΑΓ.  ΤΕΡΜ. Β.

Π.Γ.Δ.Μ.         2    4-0  6

Αρμενία          2    2-3  3

Λιχτενστάιν      2    3-2  3

Γιβραλτάρ        2    0-4  0
MM